پیام مدیر عامل

پیام مدیر عامل

صنعت مدیریت دارایی شاهد تحولاتی عمیق در مقیاسی جهانی است، به‌گونه‌ای که در افقی میان‌مدت و به اتکای نقش روزافزون فناوری اطلاعات، الگوریتم‌ها به شناسایی الگوهای رفتاری مشتریان پرداخته، در عین رعایت الزامات قانونی و در کمال شفافیت تصمیمات سرمایه‌گذاری را برنامه‌ریزی و اجرا می‌نمایند.

از طرفی، سیر تحولات اقتصاد ایران، لزوم کارآمدسازی و اتخاذ رویکرد مدرن در حوزه مدیریت دارایی را بیش از پیش روشن ساخته است. در همین راستا، سیاست‌های کلان اقتصادی حاکی از واسپاری مدیریت دارایی بانک‌ها و صندوق‌های بازنشستگی به نهادهای حرفه‌ای بخش خصوصی است. همچنین، تجربه بازار سرمایه در صیانت از ارزش دارایی‌ها به اقبال بیشتر اندیشه‌های جوان و سرمایه‌‌های خرد به این بازار انجامیده‌ است.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و تجارت با در نظر داشتن دورنمای تحولات فناورانه صنعت مدیریت دارایی و ضمن توجه به جایگاه رو به رشد بازار سرمایه در اقتصاد ایران، برنامه‌های خود را در دو حوزه خدمات مدیریت دارایی و خدمات بازار اولیه و تأمین مالی سامان بخشیده است. سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و تجارت، علاوه بر اهتمام به ارزش‌آفرینی سبد دارایی ۱۰،۰۰۰ میلیارد ریالی خویش،‌ می‌کوشد در توسعه الگوریتم‌های مدیریت دارایی سهیم بوده و به پشتوانه ارتباطات بین‌المللی سهامداران خود، برگی نو در عرصه تحول این صنعت به ارمغان آورد. همچنین این شرکت مصمم است با استفاده از سرمایه انسانی خلاق، نیازهای بخش واقعی اقتصاد را شناسایی نموده و با معرفی ابزارهای بدهی و سرمایه‌ای، نقشی پیشرو در توسعه بازار اولیه و ارائه خدمات مالی ایفا نماید.

با سپاس و احترام،

امیر تقی خان تجریشی
مدیرعامل